خط مهندسی
مجله ی آنلاین مهندسی

رونمایی از هوشمندترین ناوگان حمل بتن آماده در شهر تهران

0 269

 

مجموعه بتن پارس زاگرس که از آن به عنوان بزرگترین مجموعه بتن شهر تهران یاد می‌شود، متشکل از دو کارخانه بتن پیشرفته بتن پارس ۳۲۱ و صنایع بتنی زاگرس می‌باشد. این مجموعه که بزرگترین سیستم حمل بتن در شهر تهران را در اختیار دارد و پیشتر نیز برای اولین بار امکان خرید بتن آماده به صورت آنلاین را فراهم کرده بود، در بیستمین همایش روز بتن از هوشمندترین ناوگان حمل بتن آماده در شهر تهران رونمایی کرده است.

 

همایش روز بتن هر ساله به مناسبت روز بتن از تاریخ ۱۶ الی ۲۰ مهر ماه در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی استان تهران برگزار می‌شود و شرکت‌های مختلف در زمینه دانش و صنعت بتن در این همایش حضور دارند. مجموعه پارس زاگرس به عنوان یکی از شرکت‌ها‌ی پیشرو در حوزه بتن، در همایش امسال از ناوگان هوشمند حمل بتن رونمایی کرده است. ناوگانی که لحظه آغاز حمل بتن تا عملیات بتن ریزی، خصوصیات بتن را مورد سنجش و بررسی قرار می‌دهد. این ناوگان ویژگی‌های جذابی دارد:

 

 

پایش لحظه‌ای موقعیت ناوگان

این ناوگان مجهز به پایش لحظه‌ای موقعیت توسط فناوری GPS است، مجموعه بتن پارس زاگرس با استفاده از سیستم ماهواره‌ای GPS موقعیت مکانی ناوگان را به صورت لحظه‌ای رصد می‌کند؛ به همین دلیل برنامه‌ریزی‌های این مجموعه برای اجرای پروژه‌ها بسیار دقیق می‌باشند. مسیرهای حرکت ناوگان بر اساس اطلاعات ترافیکی لحظه‌ای بررسی و بهترین مسیرها برای رسیدن به پروژه‌ها انتخاب می‌شوند.

ناوگان هوشمند مجموعه بتن پارس زاگرس

کنترل چرخش تراک میکسر

ناوگان هوشمند مجموعه بتن پارس زاگرس، از فناوری تله ماتیک بهره می‌برد. در این ناوگان تعداد دفعات چرخش دیگ تراک میکسر که مستقیم بر میزان سفت بودن یا نبودن بتن تاثیرگذار است مورد سنجش لحظه‌ای قرار می‌گیرد. این مجموعه با بررسی چرخش دیگ میکسر، به صورت لحظه‌ای تا تخلیه بتن میزان سفت بودن آن را کنترل می‌کند.

سنجش دمای بتن داخل تراک میکسر

دمای بتن آماده تاثیر مستقیمی بر کیفیت بتن دارد. مجموعه بتن پارس زاگرس با سیستمی که برای سنجش دمای بتن به ناوگان هوشمند خود اضافه کرده است، از لحظه ریخته شدن بتن آماده توسط بچینگ داخل تراک میکسر، تا رسیدن تراک میکسر به محل پروژه برای بتن ریزی، دمای بتن را به صورت لحظه‌ای کنترل می‌کند.

اطلاع‌رسانی‌ها‌ی هوشمند

از لحظه خروج تراک میکسر‌ها‌ی حامل بتن از کارخانه‌ها‌ی مجموعه پارس زاگرس تا رسیدن به محل پروژه، کارفرما‌ی پروژه می‌تواند موقعیت مکانی تراک میکسرهایی که در حال آمدن به محل پروژه هستند را به صورت زنده روی نقشه مشاهده کند. مشاهده کند که هر تراک میکسر دقیقا در کدام مسیر در حال حرکت است و چقدر دیگر به محل پروژه می‌رسد. به محض آماده شدن تراک میکسرها برای خروج از کارخانه، لینک مشاهده آن‌ها توسط پیامک در اختیار کارفرمای پروژه قرار می‌گیرد.

بازدید از نمایشگاه

مجموعه بتن پارس زاگرس در ۱۶ مهر ماه که اولین روز از این همایش می باشد از ناوگان هوشمند حمل بتن رونمایی کرده است، همچنین این مجموعه چند خودرو از این ناوگان هوشمند را در محل این نمایشگاه مستقر کرده است که می‌توانید در محل نمایشگاه از آن‌ها بازدید نمایید. شما می توانید در مدت برگزاری، به این نمایشگاه مراجعه کنید و از غرفه و ناوگان هوشمند مجموعه بتن پارس زاگرس دیدن نمایید.

 

آدرس محل برگزاری نمایشگاه: تهران، بزرگراه شیخ فضل الله نوری، جنب شهرک فرهنگیان، خیابان نارگل، خیابان مروی، خیابان حکمت، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

ساعات بازدید: از ۱۶ الی ۲۰ مهر ماه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۷ عصر امکان بازدید از این نمایشگاه وجود دارد.

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.